• XML Parsing Error at 1:926. Error 9: Invalid character

K-1 Rules Tournament 2009 in Budapest

2009. február 28.
Papp László Budapest Sportaréna

A küzd?sportok nagy ünnepe Magyarországon az FSPU Hungary által évente kétszer, Debrecenben és Budapesten megrendezésre kerül? K-1 gálák. A közönség kiéhezve várja a legnagyobb hazai és külföldi harcosok seregszemléjét, így mindig garantált a telt ház ezeken az eseményeken.

Így volt ez szombat este is, ahol a gála fényét a K-1 mez?ny legaktuálisabb top-fightere, Remy Bonjasky, a háromszoros világbajnok holland legenda emelte, és persze a magyarok két ökölvívó klasszikusa, Erdei Zsolt és Kovács „Koko” István, akik az idei boksz-bál egy részét kihagyták, hogy tanúi legyenek az esemény f?mérk?zéseinek.

A korábbi évekt?l eltér?en a rendezvény nem egy, hanem két torna rendszer? verseny is helyet kapott: a klasszikus nehézsúlyú kieséses tornaküzdelem mellett nem csak presztízsmérk?zések, hanem K-1 Max tornát is láthatott a publikum, amely a 70kg alatti fightereknek adott lehet?séget.

A négyszerepl?s K-1 Max tornán legtöbben Vörös-Gy?rfi dönt?re tippeltek, ám Pethes Viktor ezt másképp gondolta. Pethes a Gy?rfi Csaba elleni el?dönt?ben feltartóztathatatlanul küzdött, alig egy menet alatt lerombolta ellenfelét, el?bb gyomorszájon (rúgással) küldte padlóra, majd egy halántékrúgással végleg búcsúztatta. Vörös Roland hasonlóan magabiztos volt a Tóth Gáborral szembeni el?dönt?ben, de hiába küldte padlóra már az els? menetben, ellenfele végül nagy küzdelemre késztette a tornagy?zelemre esélyes fightert, akinek 3:0-s gy?zelme megérdemelt volt. A Vörös-Pethes dönt? hatalmas mérk?zést hozott: Vörös mindjárt az elején támadólag lépett fel, és hamar megsebesítette ellenfele combját. Úgy t?nt, hogy a további küzdelem csak formalitás, ám Pethes hatalmas szívvel küzdött tovább, és kihúzta a meccs végéig, mi több, még támadásokra is futotta erejéb?l. Rehák György tanítványa vitathatatlan gy?zelmet aratott, de ellenfelének is kijárt a taps.

Már a gálát megel?z? sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a magyar K-1 igencsak nagy átalakuláson ment keresztül. Az évek óta meghatározó arcok, különböz? okok miatt, már nem tagjai az elit mez?nynek, míg az egyetlen „régi ismer?snek”, Nagy Tibornak ezen a tornán csak a tartalék szerep jutott. A régiek helyett olyan sokra hivatott tehetségek kaptak szerepet, mint Veres Ádám, Zentai Máté, és a már tornagy?ztes, de a K-1 mez?nyben még mindig nagyon fiatalnak számító Török Dániel. Huszonéves magyar fiatalok, egy olyan sportágban, ahol a csúcsforma jóval harmincon túl kezd?dik, amikor az er?, a technika és a rutin egy megbonthatatlan egységgé áll össze. Mindezek ellenére gy?zelemre számítottunk Török Dániel esetében, amikor a negyeddönt?k nyitómérk?zésén Sebastian Ciobanu ellen lépett szorítóba, de a román fighter az els? pillanatoktól jobban szerepelt. Ciobanu jól tért ki Török faltör? rúgásai el?l, majd az üt?távba belépve az id? múlásával egyre több, és egyre keményebb ütést vitt be ellenfelének. Ciobanu a harmadik menetben közel került a kiütéses gy?zelemhez, végül egyhangú pontozással nyert.

A másik ágon Veres Ádámnak sem sikerült dönt?be kerülnie, ellenfele, a cseh Roman Kleibl nagy iramot diktált, és a magyar fiú nem tudta feltartóztatni ellenfelét. A második menet közepén Veres kétszer is padlóra került ellenfele combrúgásától, és a második után nem tudott felállni.

Borúra-der?, és a der?t ezen az estén Zentai Máté okozta a legnagyobb örömet a magyar szurkolóknak, amikor a 21 éves magyar fiú, az els? akciójával, fordulásból sarokkal, az ellenfele leng?bordáját szétrúgva, óriási kiütéssel került az el?dönt?be. A holland Mounir Zekhnini valószín?leg még hetekig, minden lélegzetvételkor emlékezni fog a budapesti estére! Sajnos Zentai az el?dönt?ben már nem volt ennyire eredményes, hiszen bár sikerült pár combrúgással lassítani ellenfelét, de végül az els? menet végén hatalmas K.O. vereséget szenvedett a Mladen Brestovactól: köríves fejrúgás az állcsúcsra. Szerencsére a látvány csúnyább volt, mint a végeredmény, a magyar fiú ugyan eszméletlenül terül el, de már a saját lábán hagyta el a ringet.

A tornát végül a fantasztikus formát mutató Mladen Brestovac nyerte meg, miután hatalmas küzdelemben, az extra menet után legy?zte Sebastian Ciobanut.

A K-1 Rules Tournament idei fénypontjai egyértelm?en a presztízs küzdelmek voltak. A „Kárpáti Halál” Catalin Marosanu korábban ígéretet tett a magyar közönségnek: nem érdekli majd a pontozásos gy?zelem, csakis az ellenfél teljes megsemmisítése foglalkoztatja. A román top-fighter betartotta fogadalmát, azonnal neki esett török ellenfelének, aki képtelen volt feltartóztatni Marosanut. Alig telt el 50 másodperc a kezd? gongszótól, a román harcos már több tiszta találattal nyomatékosította eltökéltségét, majd jött a török szempontból végzetes kombináció: bal-jobb-balhorog, állcsúcsra, amit?l Musab Gulsari ájultan terült el a padlón. Marosanu ismét bizonyított Budapesten, ahol lassan már hazai pályán érezheti magát.

Alkeszej Ignasov számára is jól ismert a Papp László Sportaréna atmoszférája, miután a fehérorosz világsztár már harmadik alkalommal tette tiszteletét nálunk. Most sem hibázott, ahogyan Goodridge és Karacs ellen sem, noha idén nagy küzdelemre kényszeríttette a bosnyák Dzevad Poturak. Ennek megfelel?en nagy elánnal kezdett a balkáni harcos, és állva hagyta az álmoskásan kezd? „Vörös Skorpiót.” Ignasov a második menett?l folyamatosan pörgött föl, ám csak a harmadik menet végén került a kiütés közelébe. Végül a pontozók az extra menet mellett döntöttek, amiben a sérült Ignasov már nagyon meggy?z? volt, így jogosan nyerte a kemény pofonok küzdelmét.

A hazai rajongók számára az MMA világát választó olimpiai ezüstérmes birkózó, Bárdosi Sándor szereplése jelentette a legnagyobb örömöt, aki ígérete ellenére most sem sokat vacakolt a taktikával. A kezd? gongszó pillanatában rávetette magát Miroslav Scibran-ra, akit szinte azonnal földre vitt. Ott egy kicsit „gépelte” a horvát harcost, majd fogást talált rajt, és lefojtotta. Scibran 1 perc 7 másodperc után lekopogta a küzdelmet.

Mindent összevetve, noha a magyarok teljesítménye elmaradt a várakozástól, a gála nagyszer?, igényes kikapcsolódás volt annak az 5000 küzd?sport rajongónak, akik megtöltötték a Papp László Sportarénát. Az FSPU Hungary, élén Katona Attila és Pap Vilmos f?szervez?kkel, ismét komoly mércét állított fel Magyarországon.

EREDMÉNYEK

Fight #1 Reserve fight 70kg Tournament
picture Asztalos János vs Balogh Szabolcs picture
GY?ZTES: BALOGH SZABOLCS TKO 3R
Kiegyenlített fél perc után Balogh Szabolcs vette át a kezdeményezést, kéztechnikája, f?leg jobbegyenesei pontosak voltak, és lábbal is jól fárasztotta ellenfelét. Két és fél perc után Balogh fordulatból leütötte ellenfelét. A következ? két menetben is a piros sarok volt nagy fölényben, 3:0-ás gy?zelme megérdemelt.

Fight #2 Reserve fight Heavyweight Tournament
picture Kulacsik Mirko vs Nagy Tibor picture
GY?ZTES: NAGY TIBOR decision
Nagy Tibor végig fölényben küzdött, pontosabbakat ütött, és a mérk?zés második felében közel került az id? el?tti gy?zelemhez is. Kulacsik Mirko viszont jól kezelte a veszélyes szituációkat.

Nyitó ceremónia video >>>

Fight #3 Quarter final Heavyweight Tournament
picture Sebastian Ciobanu (RO) vs Török Dániel picture
GY?ZTES: SEBASTIAN CIOBANU decision 3-0

Video >>>

Nem erre számítottunk. A román fighter az els? pillanatoktól jobban szerepelt, mint a korábbi tornagy?ztes magyar. Ciobanu jól tért ki Török rúgásai el?l, majd az üt?távba belépve az id? múlásával egyre több, és egyre keményebb ütéseket vitt be ellenfelének. Ciobanu a harmadik menetben közel került a kiütéses gy?zelemhez, az erejével teljesen elkészült magyar harcos egyre kisebb ellenállást tanúsított, kifordulásért intették is. 3:0 oda, sajnos jogos.

Fight #4 Quarter final Heavyweight Tournament
picture Roman Kleibl (CZ) vs Veres Ádám picture
GY?ZTES: ROMAN KLEIBL TKO 2R

Video >>>

A fiatal Veres Ádámnak sem sikerült a negyeddönt?b?l továbblépnie, ellenfele, a cseh Roman Kleibl nagy iramot diktált, és a magyar fiú nem tudta feltartóztatni ellenfelét. A második menet közepén Veres kétszer is padlóra került ellenfele combrúgásától, és a második után nem tudott felállni. KO.

Fight #5 Quarter final Heavyweight Tournament
picture Joachim Thomas (FR) vs Mladen Brestovac (HR) picture
GY?ZTES:MLADEN BRESTOVAC decision 3-0

Video >>>

Színvonalas küzdelmet hozott a két külföldi fighter összecsapása. Az els? menetben az er?sebb fizikumú Brestovac lábbal, Thomas kézzel volt eredményesebb. A második körre a horvát harcos nagy fölénybe került, és a menet közepén egy rúgás-ütés-rúgás kombinációval padlóra is küzdte ellenfelét. A folytatásban már csak Brestovac volt a ringben, 3:0-s gy?zelme megérdemelt.

Fight #6 Quarter final Heavyweight Tournament
picture Mounir Zekhnini (NL) vs Zentai Máté picture
GY?ZTES: ZENTAI MÁTÉ KO 1R

Video >>>

Zentai Máté a holland Zekhnini elleni gyors kiütésével továbblépett az el?dönt?be! A 21 éves magyar fiú az els? akciójával, fordulásból sarokkal, az ellenfele leng?bordáját találta el, aki nem sokkal kés?bb lement. Valószín?leg komoly sérülést szenvedett, bordája is eltörhetett, ezért nem kelt fel. KO!

Fight #7 Semi final 70kg Tournament
picture Gy?rfi Csaba vs Pethes Viktor picture
GY?ZTES: PETHES VIKTOR KO 3R

Video >>>

Pethes Viktor lépett tovább a K-1 Max els? el?dönt?jéb?l, miután Gy?rfi Csabát nem egész három perc alatt legy?zte. Pethes egy perc után egy fantasztikus rúgással kínálta meg ellenfele gyomorszáját, majd a számolás után továbbra is támadásban maradt. A menet végén Pethes ballal ellenfele halántékát rúgta meg, aki nem tudott felállni az újabb számolásból. Egyoldalú volt a meccs, Gy?rfi csak két szabálytalan technikával tudott id?legesen lélegzethez jutni. TKO!

Fight #8 Semi final 70kg Tournament
picture Vrörös Roland vs Tóth Gábor picture
GY?ZTES:VÖRÖS ROLAND decision 3-0

Video >>>

Vörös Roland, a K-1 Max torna legnagyobb esélye magabiztosan kezdte a Tóth Gábor elleni küzdelmet, és egy perc után egy remek jobbegyenessel leütötte. Vörös támadásban maradt, de Tóth a második körben remekül fogadta rárontó ellenfelét, ? is szépen talált. Ekkor mindkét harcos lehuppant 1-1 lábsöprést?l. A harmadik menetre Tóth elfáradt, és egyre kevesebb ereje volt visszatámadni, de végül kihúzta a három percet. Vörös 3:0-s gy?zelme megérdemelt. A második menetben úgy t?nt, Vörös felrepedt, ami a dönt?ben hátrányt jelent majd.

Fight #9 Heavyweight prestige fight
picture Catalin Morosanu (RO) vs Musab Gulsari (TR)
GY?ZTES: CATALIN MOROSANU KO 1R

Video >>>

A „Kárpáti Halál” Catalin Marosanu korábban ígéretet tett a magyar közönségnek: nem érdekli majd a pontozásos gy?zelem, csakis az ellenfél teljes megsemmisítése foglalkoztatja. A román top-fighter betartotta fogadalmát, azonnal neki esett török ellenfelének, aki képtelen volt feltartóztatni Marosanút. Alig telt el 50 másodperc a kezd? gongszótól, a román harcos már több tiszta találattal nyomatékosította eltökéltségét, majd jött a török szempontból végzetes kombináció: bal-jobb-balhorog, mint állcsúcsra, amit?l Gulsari ájultan terült el a padlón. Óriási kiütés volt. KO!

Fight #10 Heavyweight prestige fight
picture Daniel Ghita (RO) vs Igor Mihaljevic picture
GY?ZTES: DANIEL GHITA KO 1R

Ghita gyorsan rövidre zárta a küzdelmet: alig egy perc tapogatózás után villant, ballal bordára, jobbal bokára helyezett el egy-egy k?kemény rúgást, amit?l Igor Mihaljevic lement, és már nem is állt fel a számolás végéig. KO!

Fight #11 Semi final Heavyweight Tournament
picture Sebastian Ciobanu (RO) vs Roman Kleibl (CZ) picture

Video >>>

Ciobanu jutott be a dönt?be, miután a 3:0-s arányban legy?zte cseh ellenfelét. Az els? menetben még kiegyenlített volt a küzdelem, Kleibl távolról, lábbal dolgozott sokat, Ciobanu meg a közelharcot kereste, ahol horgokkal igyekezett eredményt elérni. A kemény meccs egy remek második menettel folytatódott, a román bokszoló egyértelm? irányítása mellett. Kleibl fáradni látszott, köszönhet?en a sok bekapott testütésnek. A harmadik menetben eld?lt a harc, Ciobanu egy remek balhoroggal padlóztatta ellenfelét alig egy perc után, el?nyét a végére is meg?rizte.

Fight #12 Semi final Heavyweight Tournament
picture Mladen Brestovac (HR) vs Zentai Máté picture
GY?ZTES: MLADEN BRESTOVAC KO 1R

Video >>>

Sajnos nem jutott magyar harcos a nehézsúlyú K-1 torna dönt?jében, miután Zentai Máté az els? menet végén hatalmas KO vereséget szenvedett horvát ellenfelét?l: köríves fejrúgás az állcsúcsra. Azonnali KO, brutális látvány volt.

Fight #13 Final 70kg Tournament
picture Pethes Viktor vs Vörös Roland picture

Video >>>

Hatalmas mérk?zést hozott a Vörös-Pethes K-1 MAX dönt?. Vörös mindjárt az elején támadólag lépett fel, és hamar megsebesítette ellenfele combját. Úgy t?nt, hogy a további küzdelem csak formalitás, ám Pethes hatalmas szívvel küzdött tovább, és kihúzta a meccs végéig, mi több, még támadásokra is futotta erejéb?l. Vörös vitathatatlan gy?zelmet aratott, de ellenfelének is kijárt a taps.

Fight #14 MMA prestige fight
picture Bárdosi Sándor vs Miroslav Scibran picture
GY?ZTES: BÁRDOSI SÁNDOR submission 1R

Video >>>

Az MMA világát választó olimpiai ezüstérmes birkózó Bárdosi Sándor nem sokat vacakolt a taktikával. A kezd? gongszó pillanatában rávetette magát ellenfelére, akit szinte azonnal földre vitt. Ott egy kicsit „gépelte” a horvát harcost, majd fogást talált rajt, és lefojtotta. Scibran 1 perc 7 másodperc után feladta a küzdelmet. Submission.

Fight #15 Heavyweight prestige fight
picture Alexey Ignashov (BY) vs Dzevad Poturak (BA) picture
GY?ZTES: ALEXEY IGNASHOV decision 4R

Video >>>

Ignasov nagy küzdelemben hozta a ránézésre kötelez?t, hisz Poturak mindent megpróbált, hogy Budapesten az ? kezét emeljék magasba. Ennek megfelel?en nagy elánnal kezdett a bosnyák harcos, és állva hagyta az álmoskásan kezd? „Vörös Skorpiót.” Ignasov a második menett?l folyamatosan pörgött föl, ám csak a harmadik menet végén került a kiütés közelébe. Végül a pontozók az extra menet mellett döntöttek, amiben a sérült Ignasov már nagyon meggy?z? volt.

Fight #16 Final Heavyweight Tournament
picture Sebastian Ciobanu (RO) vs Mladen Brestovac (HR) picture
GY?ZTES: MLADEN BRESTOVAC decision 3-0 4R

Video >>>

Mindkét harcos nagyon akarta a gy?zelmet, a román fighter harcosabb volt, ellenfele hatékonyabb. Az extra menet után Mladen Brestovac pontozással nyerte a tornát, noha Sebastian Ciobanu t?nt meggy?z?bbnek. De ez szubjektív.